Select Page

— «Доброго дня!»

Ця фраза прозвучала в Старосалтівській загальноосвітній школі від учнів-первачків, які зустріли нас яскравим настроєм в холі першого поверху, коли йшли на подвір’я. Мабуть у них був урок фізкультури. Фраза: «Доброго дня!» звучала навкруги, наче відлуння, від кожного учня, який зустрічався на нашому шляху до класу, де на нас чекав молодіжний актив ОТГ.

Я був дуже вражений ввічливістю та доброзичливістю дітей, які українською мовою, дуже голосно зустрічали гостей. Приємне відчуття задоволення заволоділо мною. Для мене це один із показників комфорту та душевного спокою нашого підростаючого покоління. Дуже добреце означає, що кожен з нас робить правильні речі та йде тим шляхом, який написаний долею.

Власне, дякую правозахиснику Юрію Чумаку за запрошення поспілкуватися з молодіжними лідерами Старосалтівської ОТГ.

Разом із головою громади Едуардом Коноваловим згадали, як це бути «школотою-ботанами» й всілися за першу парту. Юрій Чумак організував показ фільму з репертуару кіноклубу Docudays UA «Боротьба Джамали». Стрічка розповідає про те, як після перемоги української співачки кримськотатарського походження на «Євробаченні-2016» світ більше дізнався про події 2014-го року в Криму. Складна історія кримськотатарського народу нікого не залишила байдужим. Після перегляду відбулось обговорення. Фільм нелегкий та дуже глибокий.

Потім мав честь презентувати діяльність Громадської ради при Харківській облдержадміністрації. Але більше задоволення отримав від особистого знайомства з кожним на зустрічі: молоддю, вихователями школи та коледжу.

Плануємо наступні поїздки та готуємо нові історії.

Олексій Курцев, голова Громадської ради при ХОДА

Фото Юрія Зуєва

PS: Захід було проведено в рамках ініціативи «Зустрічі в громадах з видатними людьми», що реалізується Чугуївською правозахисною групою в рамках проекту «Молодь Харківщини – за належне врядування» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.