Select Page

15 листопада у Харківському національному університеті внутрішніх справ були організовані дві інформаційні зустрічі «Подолання стигми та дискримінації стосовно представників вразливих груп населення в діяльності органів поліції».

Бінарні правоосвітні заходи для правоохоронців провели колишній помічник міністра МВС з питань дотримання прав людини, голова Харківського обласного осередку Асоціації УМДПЛ Юрій Чумак та професор кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 ХНУВС Андрій Войціховський.

Під час жвавого обговорення учасники виробили спільне розуміння таких понять як «Верховенство права», «дискримінація» та «стигма».

DSC04462

Переглянули документальний фільм «Білий танець», знятий Асоціацією УМДПЛ та студією Real Srories Production, який правдиво та без прикрас показує життя такої стигматизованої групи суспільства як секс-працівниці.

Також майбутні поліцейські розглянули низку найбільш типових ситуацій, з якими стикаються представники вразливих груп та проаналізували фактори, що сприяють порушенню прав і свобод.

Наприкінці інформаційно-освітніх заходів учасники дійшли висновку про необхідність толерантного ставлення до різних груп суспільства та неухильного дотримання Закону в роботі поліції.

DSC04484

Тренінги організовано в рамках проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я» за фінансування Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

 

Довідково:

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) – неурядова правозахисна організація, створена колишніми помічниками міністра МВС у 2010 році. Експерти Асоціації беруть участь у розробці змін до нормативно-правових актів, що регулюють діяльність правоохоронних органів та є розробниками низки тренінгів, майстер-класів, посібників, аналітично-методичних матеріалів, науково-практичних видань з даної тематики.

Георгій Кобзар