Select Page

Наскрізна тема цьогорічному Фестивалю – «Рівні рівності»: людська гідність, свобода, справедливість та рівність – є цінностями, на яких тримається концепція прав людини.

21 листопада 2018 р. о 19.00 в кінотеатрі «8½» відбудеться відкриття XV Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Харківській області. Фільм-відкриття – «Віддалений гавкіт собак» (режисер Сімон Леренґ Вільмонт, Данія, Фінляндія, Швеція). Стрічка демонструватиметься з тифлоперекладом.

Пресс-показ_1

Про цей та інші заходи Фестивалю розповіли 20 листопада в прес-центрі «KHARKIV Today» регіональні координатори Мандрівного фестивалю: Ольга Алфьорова – помічник президента Харківського університетського консорціуму «УНІКОН», Володимир Каплун – представник «Харківської правозахисної групи» та Юрій Чумак – голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА».

Під час прес-конференції для журналістів було організовано показ та обговорення документального фільму «Вихідний» (режисерка Жанна Максименко-Довгич, Україна, 2017 р.).

Пресс-показ_2

Зауважимо, що Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам подивитись на питання нерівності з різних позицій – і не лише через кіно (увазі глядачів пропонується 22 фільми вітчизняних та зарубіжних режисерів/режисерок), а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, яких організатори підготували чимало. XV Мандрівний Docudays UA на Харківщині триватиме з 20 листопада до 10 грудня 2018 року.

Регіональними партнерами Фестивалю цьогоріч виступили: Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива», Українська бібліотечна асоціація (УБА), Громадська рада при Харківській обласній державній адміністрації, Жива бібліотека в Харкові, Центр гендерної культури, Харківський літературний музей, Молодіжний хаб «City» (Чугуїв), Харківське жіноче об’єднання «Сфера», Харківська асоціація незрячих юристів, правовий клуб PRAVOKATOR (Харків), ГО «Ізюмський шлях», Українська академія лідерства (Харків), інші неурядові інституції, низка ЗМІ Харківщини. А також Харківська державна наукова бібліотека ім. Короленка, Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління, Національна академія Національної гвардії України, Головне територіальне управління юстиції в Харківській області, Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мін’юсту України, Управління патрульної поліції в Харківській області…

Розклад публічних заходів Фестивалю див. тут:

http://travelling.docudays.ua/schedule/kharkiv-oblast/all-cities/all-days/

Більш детально про події Мандрівного Docudays UA на Харківщині – на Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/DOCUDAYSinKHARKIV/

Довідково:

Docudays UA – єдиний в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. По завершенню Docudays UA традиційно презентує свої кращі стрічки в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Георгій Кобзар

Фото Андрія Чумака