Select Page

15 грудня у Харківському національному університеті внутрішніх справ була проведена інформаційна зустріч «Подолання стигми та дискримінації стосовно представників вразливих груп населення в діяльності органів поліції».

Бінарний правоосвітній захід для курсантів та слухачів магістратури провели колишній помічник міністра МВС з питань дотримання прав людини, голова Харківського обласного осередку Асоціації УМДПЛ Юрій Чумак та професор кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 ХНУВС Андрій Войціховський.

Під час жвавого обговорення учасники виробили спільне розуміння таких понять як «вразливі групи», «Верховенство права», «дискримінація» та «стигма».

Ю. Чумак запропонував для перегляду документальний фільм «Білий танець», знятий Асоціацією УМДПЛ та студією Real Srories Production, що правдиво та без прикрас показує життя такої стигматизованої групи суспільства як секс-працівниці. У стрічці, зокрема, згадується, що секс-працівниці нерідко стають жертвами незаконних дій з боку поліцейських.

Також правоохоронці розглянули типові ситуації, з якими стикаються представники вразливих груп та проаналізували фактори, що сприяють порушенню прав і свобод. І наприкінці інформаційно-освітнього заходу учасники дійшли висновку про необхідність толерантного ставлення до різних груп суспільства та неухильного дотримання Закону в роботі поліції.

Зауважимо, що всього на Харківщині наприкінці 2018 року було організовано 10 таких тренінгів – для курсантів і магістрів ХНУВС, працівників поліції ГУНП в Харківській області та патрульних поліцейських.

Заходи проводилися за співпраці з Благодійною організацією «Легалайф-Україна» в рамках проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я» за фінансування Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

P.S.: До речі, 17 грудня – Міжнародний День захисту секс-працівників від насильства і жорстокості. Це день відкритого вираження солідарності і підтримки тих, хто зіткнувся з насильством. Міжнародна правозахисна організація «Amnesty International» закликає до декриміналізації секс-роботи де-юре і де-факто та наголошує на необхідності захищати і дотримуватися прав людини секс-працівників. Організація «Лікарі Миру» з нагоди 17 грудня солідарно підтримує секс-працівників та закликає до декриміналізації їх роботи. Комітет з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW) закликає уряди країн нашого регіону забезпечити захист секс-працівників від насильства.

Георгій Кобзар