Select Page

Тренінг під такою назвою відбувся 13 грудня 2018 року на базі Харківського обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Тренером виступив правозахисник Юрій Чумак – фундатор ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства», керівник Тренінгового центру прав людини, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА»

Учасники – співробітники і співробітниці ЦСССДМ та служб у справах сім’ї Харкова і області – розглянули разом із тренером чоловічі та жіночі «гендерні коробки». Та дійшли до висновку, що суспільні стереотипи привчають до того, що в чоловіків «повинно» бути більше влади і контролю у відношеннях, вдома і в соціумі в цілому.

Опрацювали учасники й вправу, присвячену статусу та владі. Статус – це соціальне становище людини в суспільстві, те, як людину сприймають інші, з огляду на кількість в неї влади. Влада – здатність впливати на інших людей та контролювати їх, певні можливості та ресурси.

І саме «влада над», яку нерідко намагаються застосовувати чоловіки в сім’ях, стає першопричиною насильства. Замість неї необхідно задіювати «владу з», тобто розбудовувати союзницькі і партнерські відносини між чоловіками й жінками та між батьками й дітьми.

Таке партнерство мусить стати запобіжником домашнього насильства.

Зауважимо, що тренер Ю. Чумак пройшов відповідне навчання за програмою EMAP в рамках проекту «Подолаємо наслідки війни разом». ЕМАР – це програма, яка включає в себе розгляд таких тем, як причини і сприятливі фактори для виникнення насильства, статус і влада, взаємодія і залежність один від одного жертви і кривдника, вплив присутності насильства в цілому на суспільство, а також практичні інструменти використання EMAP для протидії насильству над жінками та дітьми.

Георгій Кобзар