Select Page

Тренінг з цієї тематики для представників громадських організацій, блогерів, фрілансерів та активістів – тобто всіх, хто цікавиться ефективними інформаційними практиками – відбувся 14 грудня на базі Благодійного фонду «Карітас Харків».

«Сьогодні ми обговоримо те, як інформувати, щоб всі про вашу діяльність знали, але позовами не діставали», – розпочав захід тренер Юрій Чумак.

Нерідко громадські активісти, які роблять немало корисного, не дуже обізнані в тому, як «достукатися» до ЗМІ, аби інформація потрапила до глядачів, слухачів, читачів. І, найголовніше, не вистачає правових знань в галузі доступу до інформації. При цьому, при поширенні суспільно важливої інформації можна наразитися на невдоволення тих, кого вона «зачіпає за живе» та наразитися на судові позови.

Тому під час тренінгу були розглянуті питання:
— Як збирати та поширювати інформацію?
— Основи законодавства про доступ до публічної інформації.
— Як готувати матеріали, цікаві для ЗМІ?
— Як налагодити комунікацію між громадськістю та ЗМІ?
— Що таке дифамація та як запобігти звинуваченням у поширенні недостовірної інформації?

Заняття відбувалося в цікавій інтерактивній формі, супроводжувалося практичними прикладами та вправами. Кожен з учасників (учасниць) отримав для себе чимало нових корисних знань та навичок.

Як зауважила керівниця проекту Карітасу Харкова «Об’єднуючи людей заради миру» Марина Краснова, дана правопросвітницький захід був спрямований на те, аби підвищити правову обізнаність активістів, психологів та волонтерів у питаннях медіакомунікації, оскільки в XXI столітті належне інформування набуває особливої значущості для ефективної роботи в громадському секторі.

Довідково: Юрій Чумак є головою Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», членом правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України, колишнім регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини по Харківській області. У 2006 році виграв суд у Президента України щодо ненадання відповіді на інформаційний запит.

Георгій Кобзар