Select Page

31 січня 2019 року в Києві у відбулася презентація 3D-будівель міської ради та центру надання адміністративних послуг віртуального міста «Правопіль».

У рамках розбудови першого віртуального правового міста в Україні – «Правопілю» – Асоціація українських моніторів дотримання прав людини (Асоціація УМДПЛ) провела робочу зустріч учасників проекту. На неї запросили Юрія Чумака – голову Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» й очільника Харківського осередку Асоціації УМДПЛ, який має досвід роботи як у виконавчих, так і в представницьких органах місцевого самоврядування, а також начальника-адміністратора відділу надання адміністративних послуг Чугуївської міської ради Харківської області Ірину Вишлову-Пилєву, яка внесла чималий фаховий вклад у розбудову віртуального ЦНАПу.

Вона та інші її колеги співпрацювали в розробці онлайн-будівель міської ради (за «модель» якої й була взята Чугуївська мерія) та центру надання адміністративних послуг.

Щоб забезпечити громадянам доступність отримання послуг, у Чугуївській міськраді намагаються кабінети посадовців, які за родом своєї діяльності найбільш часто стикаються з відвідувачами, розташовувати на 1-му поверсі мерії та в будівлі ЦНАПу. В ідеалі ставиться за мету завдання так організувати роботу муніципальних служб, щоб громадяни зверталися за адміністративними послугами виключно до ЦНАПу, – підкреслила Ірина Вишлова-Пилєва.

Тому розробники проекту «Правопіль», в якому у первинному варіанті не передбачалося «будувати» віртуальний центр надання адміністративних послуг, вирішили обов’язково його створити – зручним та сучасним, у відповідності до прописаних у законодавстві нормативів, – наголосив Юрій Чумак.

Учасники презентація задавали свої питання, давали поради щодо внесення коректив для оптимізації певних елементів 3D-будівель міської ради та центру надання адміністративних послуг. Найближчим часом дані рекомендації будуть враховані командою «Правопілю».

На завершення заходу виконавчий директор Асоціації УМДПЛ Вадим Пивоваров висловив переконання, що спільними зусиллями представників громадянського суспільства та органів влади й місцевого самоврядування вдасться зробити «Правопіль» корисним інформаційно-правовим ресурсом із ефектним 3D-моделюванням та зручною подачею необхідної правової інформації.

Довідково:
«Правопіль» – інноваційний метод навчання, що має та низку очевидних переваг: від можливості використання порталу для проведення навчання громадських активістів або моніторів Національного превентивного механізму до підготовки держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Місто розташоване на Інтернет-порталі «Правопіль» http://pravopil.umdpl.info/. Там можна зайти всередину приміщень, знайти розпорядок їхньої роботи, правила ведення службової документації, посилання на положення відповідних нормативно-правових актів та іншу потрібну довідкову інформацію.
«Правопіль» розроблений Асоціацією УМДПЛ спільно зі студією Real Stories Production в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Георгій Кобзар