Select Page

25 лютого 2019 року в Зміївському професійному енергетичному ліцеї Харківської області відбувся круглий стіл на тему «Молодь: від голосу кожного залежить майбутнє».

Модератором заходу виступив голова Центру правових та політичний досліджень «ДУМА», виборчий омбудсмен Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області Юрій Чумак.

На зустріч були запрошені студенти та студентки навчального закладу, яким вперше випаде право голосувати в 2019 році.

Під час заходу були розглянуті питання виборчих прав молоді, правових підстав тимчасової зміни місця голосування, важливості залучення молодих людей до процесу управління державними справами, в тому числі – через участь у голосуванні.

Юнаки та дівчата переглянули та обговорили відеоролики з серії «FirstTimeElection», підготовлені Харківською реформаторською коаліцією.

Ю. Чумак аргументовано «розбив» існуючі міфологеми, які спонукають деяких громадян нехтувати своїм правом на волевиявлення: «всі політики однакові», «від мого голосу нічого не залежить» і «там уже давно все вирішили».

«Аби «все вже було вирішено», не було б такої заповзятої конкурентної боротьби на цих виборах. Молоді люди можуть суттєво вплинути на результати голосування. Якщо не відсиджуватимуться дома, а в день виборів прийдуть на дільниці. І треба до свого вибору підходити свідомо, читати програми кандидатів, вивчати інформацію про їх діяльність з різних джерел. Але ні в якому разі не брати «подарунки» чи гроші від того чи іншого кандидата, оскільки за підкуп виборців передбачена кримінальна відповідальність – як для тих, хто покупає голоси, так і для тих, хто купується на таке», – підкреслив правозахисник.

Учасники та учасниці круглого столу дійшли висновку, що від активної життєвої позиції кожної молодої людини, від голосу кожного залежить майбутнє нашої країни.

Нагадаємо, що даний круглий стіл проводився в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Великобурлуцького, Балаклійського, Вовчанського, Куп’янського, Зміївського та Шевченківського районів та об’єднаних громад цих районів», підтриманої Міжнародним фондом «Відродження».

Георгій Кобзар