Select Page

1 березня на базі Благодійного фонду «Карітас Харків» відбулася інформаційна зустріч «Як переселенцям проголосувати на виборах Президента – 2019».

Перед представниками громадських організацій та соціальних служб, що надають послуги внутрішньо переміщеним особам, виступив громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області Юрій Чумак.

Він розповів про особливості процедури тимчасової зміни місця для голосування, передбаченої для переселенців та мешканців анексованого Криму та окупованих територій Донбасу, як перевірити своє включення до списків Державного реєстру виборців, відповів на запитання учасників заходу.

В якості наочних матеріалів було використано плакат «Як проголосувати на виборах Президента України внутрішньо переміщеним особам та мешканцям окупованих територій», випущений Громадським холдингом «Група впливу», Міністерством з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб і ГО «Донбас SOS», а також відеоролик, підготовлений виборчим омбудсменом ОПОРИ у м. Києві Юлією Чеберяк.

Довідково:
За даними Державного реєстру виборців, в Україні станом на початок 2019 р. налічувалося 35 млн. виборців. З них 1 281 тис. осіб – переселенці.

Георгій Кобзар