Select Page

13-14 березня 2019 року в Харкові проходив семінар-тренінг з ефективних комунікацій для працівників прес-служб місцевих органів влади, активістів громадських об’єднань та представників засобів масової інформації.

Метою заходу було підвищити стандарти ЗМІ під час висвітлення реформ та налагодити ефективну співпрацю між прес-службами регіональної влади, місцевими ЗМІ та громадськими організаціями.

В якості тренерів виступили:
— Олександр Чекмишев – медіаексперт, керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір», доктор наук із соціальних комунікацій, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, розробник сучасних українських професійних та етичних стандартів ЗМІ, адаптованих до західних професійних кодексів та настанов із редакційної політики.
— Леся Ярошенко – фахівець із PR та реклами, координатор проектів Асоціації «Спільний простір» із комунікаційних кампаній, кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач основ реклами та зв’язків із громадськістю Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

У ході заходу учасники отримали:
— представники прес-служб – практичні навики з сучасного копірайтингу, спічрайтингу, новітніх технологій комунікації зі ЗМІ та ГО;
— громадські активісти – навики з продукування якісного контенту для прес-служб, ЗМІ та масової аудиторії;
— журналісти – практичні навики рерайту, що відповідає інтересам аудиторії, методики роботи з офіційними прес-релізами, виробництво якісного контенту.

На 2-й день семінару-тренінгу був організований «гараж ідей», в ході якого розроблялися ефективні моделі інформаційних кампаній з тематики, присвяченої впровадженню реформ на місцевому рівні. Учасники обрали для себе реалізацію реформи первинної медичної ланки та організацію належної утилізації сміття.

Заступник директора Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Володимир Золотарьов, що був присутнім під час презентації роботи в групах, високо відмітив якість та креативність представлених ідей. І зазначив, що, на його переконання, учасники за короткий проміжок часу багато чому навчилися та отримали нові необхідні знання й навички.

А Олександр Чекмишев відмітив, що саме з таких спільних ініціатив, з такої роботи постає демократія.

«Тільки тоді, коли люди починають діяти усвідомлено і мотивовано, є велике сподівання на успіх задуманого. І я певен, що учасники нашого семінару-тренінгу стануть активними провайдерами реформ у своїх громадах», – наголосив О. Чекмишев.

Зауважимо, що семінар-тренінг було проведено в рамках проекту «Барометр реформ: медіаграмотність для прес-служб, журналістів, громадськості», виконавцем якого є ГО Асоціація «Спільний простір» у партнерстві з Інститутом підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України. Регіональними партнерами заходу в Харкові виступили Харківський регіональний інститут державного управління, Харківський прес-клуб і Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».

DSC07298

Георгій Кобзар