Select Page

5 вересня 2019 року в Чугуївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 ім. І. Рєпіна були проведені тематичні уроки «Я МАЮ ПРАВО!».

Розпочався новий навчальний рік. Діти знов повернулися до класів та вивчають різні науки. Але напрочуд важливим у житті кожного є й знання про свої права і шляхи їх реалізації та захисту.

Тому до школярів завітав голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», фахівець Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Чумак, який в інтерактивній формі поділився інформацією про права людини, зокрема, права дитини.

Увазі учнів 7-х та 8-х класів було запропоновано низку мультфільмів про права дітей, підготовлених UNICEF – дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй. Анімаційні стрічки надали змогу пригадати, які є права в осіб, яким ще не виповнилося 18 років. Після чого учні разом із правником малювали на дошці «Правове дерево», гілками якого стали найважливіші права людини та заповнювали мапу «Права дитини».

Окремо була розглянута «Конвенція про права дитини», що  прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 1989 року. Україна ратифікувала цей документ у 1991 році, що означає, що всіма правами дитини, закладеними у Конвенції, діти нашої країни можуть користуватися, а держава повинна забезпечувати дотримання цих прав. І задля цього, зокрема, створено систему безоплатної правової допомоги.

Наприкінці уроків діти поділилися враженнями від почутого, а гість надав відповіді на їхні запитання. Наостанок Юрій Чумак вручив учням правові буклети щодо протидії насильству.

Як зазначила директорка Чугуївської ЗОШ №1 Оксана Проскуріна, сьогодні актуальність подібних заходів є безперечною, учням такі незвичні уроки сподобалися, а знання, отримані в ході занять, обов’язково стануть у нагоді. Вона висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю з Чугуївським місцевим центром з надання БВПД у питаннях правопросвітництва для учнівської молоді.

Зауважимо, що проведення тематичних уроків «Я МАЮ ПРАВО!» у загальноосвітніх закладах було ініційовано Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги. У Чугуєві дані заходи відбулися за сприяння управління освіти Чугуївської міської ради.

Довідково:

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні). Отримати юридичну допомогу – від первинної консультації до захисту прав у судовому порядку – у Чугуєві можна за адресою: вул. Старонікольська, 27-А, з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Телефон Національної дитячої «гарячої лінії» при правозахисній організації «Ла Страда – Україна»: 116-111 або 0-800-500-225 (працює з понеділка по п’ятницю з 12.00 до 16.00, дзвінки безкоштовні). Тут маленькі українці можуть знайти підтримку та пораду стосовно своїх проблем. А батьки, вчителі та вихователі мають змогу отримати індивідуальну консультацію щодо порушень прав дітей.

Георгій Кобзар