Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

«Поліція у своїй діяльності керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави».
Ч. 1 ст. 6 Закону України «Про Національну поліцію»

У Куп’янському відділі поліції відбувся інформаційно-освітній захід «Подолання стигми та зменшення рівня дискримінації стосовно представників вразливих груп населення в діяльності органів поліції».

1 листопада до поліцейських завітав голова Харківського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціації УМДПЛ), керівник Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак.

Що таке «верховенство права», «дискримінація» та «стигма», хто в Україні відноситься до вразливих та стигматизованих груп суспільства? – на ці та інші питання шукали відповіді учасники правоосвітнього заходу.

Працівники поліції розглянули практичні кейси, в яких необхідно було знайти такий алгоритм дій, який би дозволив виконати свій службовий обов’язок і при цьому не порушити права людини.

Як наголосив Ю. Чумак, основоположним для правоохоронців є розуміння необхідності виховання поваги до принципу рівності всіх людей у правах та свободах. Саме такий підхід, що ґрунтується на принципі верховенства права, є найголовнішим запобіжником дискримінації.

Георгій Кобзар