Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

29 листопада 2019 року в рамках проведення Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» в приміщенні управління соціального захисту населення Первомайської міської ради відбувся круглий стіл за участю першого заступника міського голови Антона Орєхова, голови Харківської обласної громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрія Чумака, фахівців управління соціального захисту населення Первомайської міської ради та Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

За круглим столом обговорювалась проблема торгівлі людьми, яка залишається актуальної для Харківського регіону. Так, згідно з «Дослідженням з питань міграції та торгівлі людьми в Україні, 2017», яке було проведене GFK Ukraine на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, 10% від загальної кількості населення Харківської області є потенційними трудовими мігрантами, 22% населення належить до уразливої групи. Проте заходам з протидії сучасному рабству нерідко не приділяється достатньої уваги. Це питання особливо гостро постає в умовах децентралізації та потребує підтримки з боку місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Тому проблематику торгівлі людьми було вирішено включити до правозахисного порядку денного Харківщини.

А з 2020 року вступає в силу Закон України «Про соціальні послуги», який встановлює, що до відання, зокрема, виконавчих органів міських рад міст обласного значення належатиме забезпечення надання соціальних послуг. У тому числі, визначення потреб населення у соціальних послугах, інформування про їх перелік, забезпечення їхнього фінансування. Однією з категорій отримувачів таких послуг Законом визначено осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Виходячи з того, реалізацію цілого комплексу заходів у сфері надання соціальних послуг, відповідно до ч. 4 ст. 11 зазначеного Закону, покладається саме на виконавчі органи міських рад міст обласного значення.

Первомайська міська рада