Select Page

У рамках українсько-польського проекту «Оцінка публічних політик в дії», що реалізується Демократичним товариством «Схід» (Польща), спільно зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив Решетилівку відвідала група експертів – евалюаторів.

Евалюація (не плутати з еволюцією чи евакуацією) – це нове слово, що означає давно популярну у світі техніку оцінки та аналізу програм (проектів), яка використовується при управлінні проектами (англ. Program (Project) Evaluation and Review Technique (скорочено – PERT). Проведення такої оцінки є усталеною практикою в багатьох європейських країнах та часто обов’язковою умовою для виділення відповідним органам коштів від багатьох міжнародних донорів. Це своєрідне соціальне дослідження, яке дає змогу зібрати думку мешканців, спеціалістів та експертів і зробити звіт, який допоможе оцінити своєчасність, необхідність того чи іншого проекту, ставлення до його втілення пересічних громадян, виробити рекомендації для покращення проекту в майбутньому.

Свою роботу евалюатори Альона Новікова (голова ГО «Український центр соціальної справедливості»), Юрій Чумак (голова ГО «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА») та польська експертка-евалюатор Ельжбета Свідровська, яка більше виконувала роль методичного керівника для українських колег, почали із робочої зустрічі з Решетилівським селищним головою Володимиром Кузьменком, його заступником Юрієм Шинкарчуком, начальником відділу архітектури, містобудування, земельних ресурсів, надзвичайних ситуацій, охорони навколишнього природного середовища Олегом Приходьком та начальником відділу інфраструктури, ЖКГ, побутового і торгівельного обслуговування, транспорту, зв’язку та управління комунальним майном Сергієм Тищенком.

Володимир Кузьменко коротко ознайомив гостей з історією та сучасністю Решетилівки, поділився досвідом втілення ряду проектів, вирішення певних питань з благоустрою та розвитку селища, відповів на питання експертів.

Юрій Шинкарчук зауважив, що Решетилівка і унікальний по своїй суті проект створення шатрового даху на плоскій багатоповерхівці (йдеться по будинок по вул. Мистецькій, 4) був обраний польською стороною для вивчення як надзвичайно цікавий і такий, що не має аналогів в інших громадах.

Поспілкувалися дослідники з підрядником, який виконує роботи, з мешканцями п’ятиповерхівки, з депутатами селищної ради та пересічними громадянами. За результатами анонімного анкетування, на основі отриманих від представників влади документів найближчим часом буде зроблена експертна оцінка ефективності втілення проекту.

Як розповіла Альона Новікова, жителі задоволені тим, що ремонтують дах у їхньому будинку і вважають, що реалізація цього проекту була надзвичайно актуальною.

— Дуже добре, що в Решетилівці ремонтують дахи, бо часто в інших містах, реалізуючи якісь красиві проекти, влада забуває про те, що ніякі ремонти в під’їздах чи дитячі майданчики у дворах не компенсують того, що людям на голову тече вода з аварійного даху, – зазначила експерт.

Відзначили гості і красу Решетилівки, її чистоту та затишок, були приємно вражені нашою вишивкою «білим по білому», а ще відкритістю та щирістю людей.

— У нас не виникало проблем у спілкуванні. До нас люди підходили самі, розповідали багато цікавих речей, відповідали на питання анкет просто і легко, – зауважив Юрій Чумак.

Загалом же за два дні роботи в Решетилівці вражень набралось у експертів чимало, остаточні висновки будуть надані Решетилівській селищній раді дещо згодом.

— Це добре, що є можливість проводити такі дослідження, каже селищний голова Володимир Кузьменко. – Одна справа, коли ти сам бачиш свої чи недоліки, а зовсім інша, коли є експерти, які підкажуть як уникати помилок у майбутньому і що треба зробити, щоб нашим людям жилося гарно, спокійно і комфортно.

http://reshetrada.in.ua/index.php/198-reshetilivku-vidvidali-eksperti-evalyuatori