Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

За результатами моніторингу виконання присяжними Харківської області вимог законодавства щодо подання електронних декларацій про доходи, що здійснюється Мережею антикорупційних центрів, виявлено понад 50 випадків неподання присяжними даних декларацій.

Законодавство передбачає, що присяжні під час виконання своїх обов’язків у суді (тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи) стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

І на присяжних поширюється обов’язок у порядку і строки, визначені розділом 7 (ст.ст. 45-52) вказаного Закону, подати електронну декларацію. У разі, якщо в 2018 році особа брала участь у розгляді справ в суді як присяжний, вона повинна подати декларацію за минулий рік шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за формою, що визначається Національним агентством.

Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю визначена у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб’єктом декларування карається за статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

Довідково: Мережа антикорупційних центрів – громадська платформа, засновниками якої стали: Чугуївська правозахисна група, Центр правових та політичних досліджень «ДУМА», Приазовська правозахисна група, а також низка ініціативних груп, громадських активістів і журналістів-розслідувачів.

Роман Лихачов