Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

24 січня 2020 року у м. Чугуєві Харківської області відбувся семінар з розбудови ефективної взаємодії між поліцією та громадою.

Навчальний захід проходив на базі Чугуївського відділу поліції за участі правоохоронців та громадських активістів Чугуївщини.

В якості тренера виступив голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», екс-помічник міністра МВС з питань дотримання прав людини Юрій Чумак.

У ході заходу були розглянуті наступні питання:

— Взаємодія поліції та громади. Що таке «Community Policing»?

— Законодавчі засади взаємодії поліції з населенням.

— Організаційні форми залучення населення до забезпечення безпеки в громадах.

Тренер наголосив, що в жодній країні правоохоронці не в змозі самотужки ефективно забезпечувати публічний порядок без активної допомоги з боку громадян. При цьому плідна співпраця передбачає зусилля як поліції, так і громади, і повинна бути інноваційною, відповідати запитам та викликам сучасного суспільства.

Учасники семінару спільно відшукували способи ефективної комунікації між поліцією та громадою в рамках концепції «Community Policing». В якості прикладів такої взаємодії, зокрема, називали:

— сумісні з депутатами місцевих рад зустрічі з громадськістю;

— управління системою відеоспостереження в громаді;

— організація заходів для школярів та підлітків (з питань безпеки на дорозі, попередження булінгу тощо);

— проведення неформальних зустрічей на кшталт «Кава з дільничним»;

— запровадження «Школи самооборони для жінок та дівчат»;

— наставництво за співпраці з Радою ветеранів поліції (міліції);

— інформування через ЗМІ та соціальні мережі.

Наприкінці Юрій Чумак вручив начальнику Чугуївського відділу поліції Олександру Парфьонову книгу «Успішні практики безпеки. Український масштаб» та правові пам’ятки «Що таке громадське формування та як його зареєструвати», присвячені різним моделям залучення громадян до забезпечення безпеки у власних громадах.

Зауважимо, що захід проводився Чугуївською правозахисною групою за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media.

Георгій Кобзар