Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Про поняття «булінг» (цькування) підлітки в Україні більш-менш знають, адже останнім часом про нього чимало пишуть та розповідають. А от що таке «кібербулінг» – іноді навіть і не чули. Хоча на практиці, можливо, вже стикалися. І кращою «зброєю» проти цих негативних явищ є саме правопросвітництво.

Тому 28 січня для учнівської молоді м. Чугуєва було організовано семінар-тренінг, присвячений запобіганню булінгу та кібербулінгу у підлітковому середовищі.

Тренером виступив голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак. Правник провів із парубками та дівчатами заняття, в ході якого були розглянуті наступні питання:

— ознаки та види булінгу;

— як розрізнити звичайний конфлікт від цькування,

— відповідальність за булінг;

— рекомендації щодо того, як правильно реагувати на булінг.

Також учасники заходу з’ясували, що кібербулінг є переслідуванням в Інтернеті, яке набуло загрозливих форм у XXI столітті. Кібербулери не ставлять підніжок – замість цього вони пишуть агресивні повідомлення у месенджерах, замість стусанів – надсилають повідомлення з погрозами у соцмережах, замість насмішок – створюють фальшиві профілі та розповсюджують конфіденційні дані про однолітків.

В якості наочних порад щодо протидії кібербулінгу було запропоновано відповідні відеоролики, підготовлені в рамках кампанії Docudays UA.

Наостанок Ю. Чумак поділився контактами «гарячих ліній, електронними адресами й телефонами, які можуть стати в нагоді при реагування на прояви булінгу та кібербулінгу.

Зауважимо, що захід було проведено в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Системне забезпечення правових потреб місцевих територіальних громад Харківщини та

Станично-Луганського району Луганської області», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Георгій Кобзар