Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Діти Чугуєва та Лозової Харківської області побували на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Для них 30 квітня було проведено в режимі онлайн «Правовий кіноклуб». В рамках якого хлопчики та дівчата переглянули документальну стрічку з репертуару Docudays UA «Карла і Нордал».

Через карантинні обмеження Фестиваль цього року проходить в онлайні. Втім, з іншого боку, це дає змогу бажаючим з різних міст і містечок України дивитися краще світове документальне кіно на своїх комп’ютерах та гаджетах.

Фільм норвезької режисерки Елізабет Аспелін розповідає про родину, в якій виховуються двоє дітей – молодша Карла та старший Нордал. Зазираючи до світу Карли, глядачі спостерігають, як вона справляється з тим, що має старшого брата з затримкою в розвитку. Життя головних героїв сповнене як складними ситуаціями, так і сердечною любов’ю.

По закінченні одночасного перегляду юні жителі Чугуєва та Лозової зустрілися разом за допомогою Skype та обговорили стрічку.

І всі вони висловлювали захоплення від побаченого:

Михайло: «Мені сподобалося, що дівчинка не втрачає духу, підтримує братика. І ми маємо бути щиросердними, брати приклад з цієї сімї».

Валерія: «Я вчуся в 10-му класі, і в нашій школі теж є діти з особливими освітніми проблемами. Мені доводилося помічати, що дехто до них ставиться не дуже доброзичливо, не хоче з ними спілкуватися. Проте ми маємо бути добрішими до людей, що оточують нас».

Ярослав: «Досвід участі у такому заході є для мене новим і цікавим. До цього ніколи не доводилося обговорювати фільми з іншими, знаходячись в різних містах. Стрічка мене пройняла. І ще раз нагадала про те, що не можна погано ставитися до інших тільки тому, що вони чимось від нас відрізняються».

У перегляді та обговоренні брали участь і дорослі.

Тетяна Старченко, що є прийомною мамою 7 дітей (разом з якими і дивилася кіно) в дитячому будинку сімейного типу: «Документальне кіно і сприймається краще, ніж художнє. Мої дітлахи питали мене, що з хлопчиком – героєм стрічки, дивилися уважно, не відводячи очей від екрану. Напрочуд зворушлива картина, щирі й милі братик і сестричка, які вміють дружити… Я навіть замислилася, а чи не почати й нам знімати документалку про життя нашої сімї».

Анастасія Кушнір, інтеграторка Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:  «Фільм, через показ взаємостосунків  Карли та Нордала, вчить толерантності. Яка має бути нормою сучасного світу для всіх. Толерантність – це мистецтво жити серед різних людей та ідей, висловлювати свою точку зору, але при цьому не порушувати права й свободи інших осіб, у тому числі дітей».

Зауважимо, що захід було організовано кіноклубом медіа-просвіти Docudays UA «ДУМАй!» (модератор Юрій Чумак), за підтримки Чугуївського та Первомайського місцевих центрів з надання БВПД.

Карла і Нордал_2

Георгій Кобзар