Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Інноваційна неформальна школа активіста (ІНША), організована Фундацією регіональних ініціатив, спрямована на залучення молоді до громадської діяльності та прокачку їхніх навичок.

І 28 січня на онлайн-зустріч зі «школярами» з усієї України запросили голову Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», керівника кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!» Юрія Чумака.

Правозахисник у спілкуванні з молоддю, яка цікавиться громадським активізмом і хоче вміти відстоювати свої права та допомагати іншим, зупинився на таких важливих питаннях:

— що таке права людини;

— що таке правозахист та хто здійснює правозахисну діяльність;

— документальне кіно від Docudays UA як ефективний інструмент правопросвіти;

— механізми захисту своїх прав;

— куди можна звертатись за захистом своїх прав.

Для унаочнення своїх слів Юрій Чумак запропонував юнакам та дівчатам переглянути відеоролик «Історія прав людини», опублікований на сайті DocuClub (https://docuclub.docudays.ua/stories/lecture/istoriya-prav-lyudini/).

Під час рефллексії учасники/учасниці активно обговорювали побачене.

Зокрема, Уляна Феденко зауважила, що й сьогодні, через понад 70 років з дня прийняття Загальної декларації прав людини, незважаючи на значний технологічний прогрес, є чимало осіб, які голодують, перебувають у рабстві, не мають гідної освіти – і так не повинно бути!

А Вікторія Ніколаєнко зазначила: «Закарбувалась думка про те, що, які б конвенції люди не приймали, боротьба за права триватиме завжди».

Звісно, що неможливо було обійти увагою сучасну злочинну агресію, яку, порушуючи численні норми міжнародного права, здійснює рашистьська держава проти України.

З цього приводу Юрій Чумак висловив упевненість, що, рано чи пізно, військові злочинці – як ті, що безпосередньо чинили злодіяння в Україні, так і ті, що надавали людиноненависницькі накази – будуть притягнуті до відповідальності та покарані.

Наприкінці правозахисник поділився контактами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Української Гельсінської спілки з прав людини та державної системи безоплатної правової допомоги (БПД), до яких порадив звертатися тим, хто зіткнулися з правовими проблемами в нашій країні.

Георгій Кобзар