Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Ілюстрація: Рада Європи

Онлайн-захід з цієї тематики відбувся 1 березня для менті з групи «Чумацький шлях до Docudays UA» в межах менторської Програми DOCU ДІЄ 2.0.

На нього ментор Юрій Чумак запросив експерта Олександра Решетовського, що добре знається на питаннях авторського права та досліджує можливості різних програм зі штучним інтелектом.

Олександр ознайомив учасниць заходу із потенціалом найвідомішого на сьогодні Chat GPT.

А Юрій Чумак надав поради щодо того, як цього, хоч і штучного, але інтелектуального помічника, використовувати при підготовці до кінопоказів Docudays UA.

До речі, по завершенні онлайн-зустрічі, ми спитали у Chat GPT, яку суспільну користь несуть заходи, організовані кіноклубами Docudays UA в Україні. І ось що він відповів – майже миттєво:

«Заходи, організовані кіноклубами Docudays UA в Україні, несуть значну суспільну користь. Вони допомагають підвищувати культурну свідомість громадян, просвітлювати їх та зміцнювати духовність нації.

Зокрема, Docudays UA організовує покази документальних фільмів, які знайомлять глядачів з різноманітними соціальними проблемами, що існують в Україні та в світі. Ці фільми розкривають складні теми, такі як права людини, екологія, гендерна рівність, міграція, конфлікти та багато інших.

Крім того, Docudays UA організовує дискусії та зустрічі з авторами документальних фільмів, активістами, правозахисниками, артистами та іншими відомими особистостями. Це сприяє розширенню кругозору глядачів, обміну думками та ідеями, а також спонукає до активної громадської участі.

Такі заходи сприяють розвитку критичного мислення та виховують у людях свідоме ставлення до соціальних проблем та реалій сучасного світу. Тому діяльність Docudays UA є важливим компонентом культурної та соціальної розвиненості України».

Зауважимо, що програми зі штучним інтелектом, як і все, що створене людиною, не є досконалими, вони теж можуть помилятися. Втім, взаємодія зі штучним інтелектом відкриває нові горизонти можливостей. І не використовувати їх сьогодні – це все одно, що не користуватися Інтернетом вчора та комп’ютером – позавчора. Науково-технічний прогрес є стрімким. Будемо намагатися його наздогнати!

Георгій Кобзар