Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Так говорить наприкінці фільму «Карла і Нордал» (Норвегія) його головна маленька героїня.

Карлі 6 років, і у неї є старший брат на ім’я Нордал. Чому вона вважає його водночас старшим і молодшим? Зазираючи до світу Карли, ми бачимо, як вона справляється з тим, що має старшого брата з особливими навчальними потребами. Режисерка Елізабет Аспелін спостерігає за своїми дітьми, показуючи їхнє повсякденне життя, сповнене як складних ситуацій, так і сердечної любові.

Цю зворушливу документальну кінострічку переглянули учні/ениці 5-го класу Кочетоцької санаторної школи. Показ відбувся в онлайні 25 квітня. Модератором виступив керівник кіноклубу Docudays UA «ДУМАй!» Юрій Чумак.

Правозахисник обговорив із дітьми питання толерантного ставлення до оточуючих, поділився «Довідником безбар’єрності» (https://bf.in.ua/), розробленим за підтримки дружини президента Олени Зеленської. Також разом пройшли невеличкий тест з цього сайту – як правильно говорити про людей із вразливих категорій.

Довідково: За інформацією з «Довідника безбар’єрності», дитиною з особливими освітніми потребами є людина до 18 років, що потребує додаткової підтримки в освітньому процесі.

До таких відносяться:

— діти з інвалідністю;

— діти з родин, що опинились у складних життєвих обставинах;

— безпритульні діти;

— діти, які живуть із ВІЛ/СНІД;

— діти-сироти;

— діти з дислексією (порушення, за якого людині важко читати), дисграфією (порушення, за якого людині складно писати) чи дискалькулією (порушення, виражене в нездатності людини до рахунку, розв’язання математичних задач);

— діти, позбавлені батьківського піклування та інші.

Дитина, яка на деякий час випала з освітнього процесу через хворобу чи інші причини, теж стає дитиною з особливими освітніми потребами, бо може потребувати додаткового часу, аби «наздогнати» однолітків.

Георгій Кобзар