Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

У самому центрі Києва, у хвилині ходу від Майдану, на межі зникнення опинився архітектурний комплекс садиби Мурашка XIX століття. Мерія за часів Черновецького передала будинки приватному власнику разом із мешканцями. Усі вони слухняно переселилися на Троєщину. Лише родина кандидата фізико-математичних наук Олександра Глухова відмовляється це робити. Олександр розпочинає боротьбу за існування історичних будівель на Малій Житомирській.

Історію вітчизняного «Дон Кіхота», який протидіє химерним забаганкам сучасних можновладців зруйнувати архітектурну пам’ятку заради побудови чергового ТРЦ, мали змогу подивитися студенти/ки Черкаського державного технологічного університету.

16 травня до них завітав пересувний кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «ДУМАй!», модератор якого Юрій Чумак представив стрічку режисерки Жанни Довгич «Дім з химерами».

По завершенні перегляду відбулося жваве обговорення.   

Зокрема, Артем зауважив, що в Європі дуже дбайливо ставляться до своєї історичної та архітектурної спадщини. І, якщо Україна намагається рухатися в бік Європи, нам треба впроваджувати і в себе європейські практики.

А Павло наголосив: «Такі будинки необхідно захищати, перш за все, через те, що вони є неповторними носіями пам’яті свого періоду».

Керівниця відділу студентського розвитку ЧДТУ Марина Северенчук, яка сприяла в організації кінопоказу, зазначила, що майбутні політичні філософи, експерти історико-культурних цінностей та програмісти, що взяли участь у заході, виявили неабияку зацікавленість та активність. Оскільки правдиве документальне кіно дозволило їм краще ознайомитися з існуючим гострим питанням збереження архітектурної спадщини та поміркувати над тим, як такій проблематиці запобігти в майбутньому.

Правозахисник Юрій Чумак надав поради щодо захисту порушених прав та рекомендував звертатися, в разі потреби, до центрів/бюро державної системи безоплатної правової допомоги, а також до правозахисних організацій.

Георгій Кобзар