Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Молоді активісти/ки Лозівської громади взяли участь у тренінгу «Залучення молоді до розробки місцевих цільових програм розвитку молоді, заснованих на даних», що відбувся у Києві 17–20 травня.

Під час навчального заходу учасники/ці вивчали, як опрацьовувати різноманітні дані для прийняття рішень, а також як розробляти та впроваджувати місцеві цільові програми для розвитку молоді.

По завершенні вони поділилися своїми відгуками:

Анна Лютенко, студентка:

– Я перший раз брала участь у такому проєкті. Сказати що мені сподобалось – це нічого не сказати. Був гарний готель – навіть, «Ревізор» рекомендує його. Навчання було дуже цікаве та, головне – зрозуміле: нам показували складні речі на елементарних прикладах, і, звичайно, на практиці ми теж їх опановували. Наші тренерки були з нами на одній хвилі. Учасники/ці тренінгу – мега позитивні, вони ділились своїм досвідом, хоч вік був у всіх різний, було дуже комфортно спілкуватись із кожним. Регіональний координатор програми теж навчався з нами, так само відповідав на питання, спілкувався з нами – як друг. Всі знання, які я тут отримала, я 100% буду використовувати далі. Це: вміння спілкуватись із людьми, доводити свою думку, говорити на публіку, поки презентуєш свій доробок, отримувати релевантні дані та опрацьовувати їх. Також я відтепер розумію, що таке «драбина участі Роджера Харта», звідки береться бюджет, через кого він проходить, поки розподіляються кошти, як складати місцеву цільову програму. Мені дуже сподобалось, кличте ще!

Карина Туркот, волонтерка:

– Нереально багато емоцій за це навчання, я познайомилась з дуже гарними людьми, з якими ми будемо і далі спілкуватися. Готель теж затишний, у кухарів золоті руки. А саме навчання – це взагалі: я мала побоювання, що буде нудно, багато лекцій, натомість – все було цікаво, весело, пізнавально. І громади, які зібралися – вони найкращі.

Володимир Панченко, студент:

– Було дуже корисно почути, як думають люди з інших громад (вони всі були приємні та щирі), які у них погляди на різні питання. Мені дуже сподобалися практичні заняття. Велике спасибі!

Анастасія Птуха, інструкторка з організаційно-масової роботи Лозівського міського центру молоді:

– За цей час я встигла повчитися, поділитися власним досвідом, познайомитися з неймовірно цікавими людьми, поспілкуватися… Я дуже рада, що ми усі ці дні співпрацювали з чудовими командами Переяславської та Рожищенської громад. Вони поділилися з нами своїми думками, знаннями та досвідом. Заняття були насиченими неймовірною енергетикою та гумором, що зробило час перебування на тренінгу ще цікавішим. Не можу не підняти тему чудової кухні та затишку в готелі. Наше навчання було максимально комфортним та безпечним.

Вікторія Климчук, фахівчиня з організації дозвілля Лозівського міського центру молоді:

– Я, мабуть, ніколи не відчувала настільки позитивних емоцій, як за ці 4 дні. По-перше – досвідчені тренерки, які ділились власним досвідом, – вони були неперевершені. Все подавалося корисно та інформативно. По-друге, взаємодія з колегами з Рожищенської та Переяславської громад – це щось за межами реального, було відчуття, ніби ми одна велика сім’я, та завжди знали одне одного. По-третє, присутність регіонального координатора програми, який фактично був одним із учасників тренінгу, додавала впевненості та наснаги до праці. По-четверте, організатори заходу були дуже ввічливі та уважні, а інтер’єр та комфорт готелю – чудовий. Я дякую всій програмі «Мріємо та діємо» за можливість набути такий досвід та побачити зовсім іншу сторону життя.

На тренінг були запрошені члени/кині робочої групи з розробки нової молодіжної програми Лозівської громади. Створення молодіжної програми в громаді проводиться в рамках проєкту «Творимо молодіжну політику в громаді разом з молоддю», який організовано в межах програми «Мріємо та діємо», що впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну Разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

На фото (зліва направо): Анна Лютенко, Вікторія Климчук, Володимир Панченко, регіональний координатор програми «Мріємо та діємо» в Харківській області Юрій Чумак, Анастасія Птуха та Карина Туркот