Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

Провели 9-класники Кочетоцької загальноосвітньої школи-інтернату Харківської області. 10 травня 2018 року вони разом із вчителькою правознавства Таїсією Усевич та правозахисником Юрієм Чумаком відвідали Чугуївський відділ поліції.

Учні поспілкувалися з працівниками ювенальної превенції, ознайомилися зі знаряддям та спецзасобами поліції, побували у приміщенні ізолятору тимчасового тримання, переглянули автопарк відділу поліції, а також дізналися від експерта-криміналіста про цікаві моменти збору доказів у карних справах.

Поліцейські розповіли про профілактику правопорушень у підлітковому середовищі, люб’язно надали змогу школярам відчути себе на кілька хвилин правоохоронцями, що несуть службу у спорядженні або за кермом сучасної поліцейської автівки. Також працівники поліції поінформували про те, в яких вищих навчальних закладах зараз готують майбутніх охоронців правопорядку.

Юнаки та дівчата були здивовані рівнем технічного оснащення поліції та приємно вражені гостинністю поліцейських. І навіть залишили письмову подяку у «Книзі скарг та пропозицій Чугуївського відділу поліції».

«Я й раніше планував по закінченні школи поступати у виш вчитися на поліцейського, а тепер ще більше переконався у правильності свого вибору», – заявив по закінченні уроку-екскурсії 9-касник Яків.

А керівник Харківського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Ю. Чумак повідомив старшокласникам про те, що Асоціація УМДПЛ наразі розробляє віртуальний проект «Правопіль» (http://pravopil.umdpl.info/), що буде представляти «ідеальне правове місто». В якому є й відділ поліції, збудований та облаштований відповідно до вимог законодавства та потреб відвідувачів.

Зауважимо, що захід відбувся за сприяння начальника Чугуївського відділу поліції Олександра Парфьонова та начальника сектору кадрового забезпечення відділу Кирила Сазонова. Екскурсію для школярів проводили старший інспектор ювенальної превенції Олексій Усевич та інспектор Олександр Малявін, експерт-криміналіст Дмитро Морозов і патрульні поліцейські Богдан Мандрика та Олексій Безуглий.

Нагадаємо, минулого року за ініціативою Юрія Чумака та Таїсії Усевич та базі Кочетоцького інтернату було започатковано неформальний «Клуб друзів поліції». В його рамках створена правова бібліотека навчального закладу, відбулися перегляди документальних фільмів з репертуару кіноклубу Docudays UA та мультфільмів «Ти і поліція», створених Асоціацією УМДПЛ спільно зі студією Real Stories Production.

Георгій Кобзар