Select Page

23 липня 2018 року відбулась робоча зустріч представників виконавчих органів Чугуївської міської ради з очільником Харківського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціації УМДПЛ) Юрієм Чумаком.

У зустрічі взяли участь заступник Чугуївського міського голови – керуюча справами виконавчого комітету Людмила Макаренко, начальниця фінансового управління міськради Олена Бутова та начальниця відділу надання адміністративних послуг Ірина Вишлова-Пилєва.

Були обговорені питання, як орган місцевого самоврядування працює над створенням зручних і доступних умов для отримання чугуївцями адміністративних і муніципальних послуг.

За словами О. Бутової, на сьогоднішній день в Україні, одночасно з реформою місцевого самоврядування (децентралізацією), стала очевидною тенденція до передачі на місця додаткових повноважень і управлінських функцій, під які, на жаль, не закладається державне фінансування. І службовців, які здійснюватимуть ці функції (наприклад, з організації роботи міських закладів охорони здоров’я), теж слід десь розміщувати.

Щоб вийти з цієї складної ситуації, і одночасно забезпечити громадянам доступність отримання послуг, у міськраді намагаються кабінети посадовців, які за родом своєї діяльності найбільш часто стикаються з відвідувачами, розташовувати або на 1-му поверсі мерії, або в будівлі Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПі). Крім того, керівництво міста ставить за мету так організувати роботу своїх структурних підрозділів, щоб громадяни зверталися за адміністративними послугами саме до ЦНАПу, – підкреслила І. Вишлова-Пилєва.

Тому, як зазначила Л. Макаренко, всі муніципальні служби, які надають послуги мешканцям Чугуєва (за виключенням управління соцзахисту населення та відділу освіти), найближчим часом планується розмістити в приміщенні ЦНАПу та на 1-му поверсі міської ради. А вже на 2-му та 3-му поверхах будівлі мерії розташовуватимуться інші управління й відділи ради та її виконавчих органів. Це дозволить зробити роботу органу місцевого самоврядування більш наближеною до потреб населення.

А як розповів Ю. Чумак, Асоціація УМДПЛ цього року розпочала «будівництво» віртуального правового міста «Правопіль»: http://pravopil.umdpl.info/. На порталі вже створено віртуальний відділ поліції, в якому охочі можуть здійснити «екскурсію», пройтись службовими приміщеннями та отримати наочну й компетентну інформацію. На черзі – створення віртуальної моделі суду, слідчого ізолятора, управління Державної міграційної служби і виконавчого органу місцевого самоврядування.

В якості «моделі» для останнього й виступила Чугуївська міська рада.

Георгій Кобзар