Select Page

XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, мета якого – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні, разом з правозахисником та регіональним координатором Юрієм Чумаком завітав до філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. У конференц-залі зібралися працівники пробації, щоб переглянути фільм «Ґвендолін» австрійського режисера Рут Казерер.

Ґвендолін шістдесят з чимось років, вона важить якихось 52 кг і володіє трьома світовими титулами з важкої атлетики. Героїня бореться з раком слинної залози, тому їй дійсно варто було б відмовитися і відпочити, але Ґвендолін навіть не думає про це. Вона тренується, щоб знову стати чемпіонкою світу. Заручившись підтримкою свого відданого тренера Пата, свого молодшого на двадцять років чоловіка Чарлі родом з Кот-д’Івуару і свого сина Йозефа, вона починає боротьбу проти фізичних та особистих обмежень.

Дивлячись на енергійну Ґвендолін, яка не втратила любові до життя, дізнавшись про тяжкий діагноз, розпочинаєш більше цінувати власне життя та підтримку близьких і рідних, по-іншому оцінювати складні ситуації. Історія Ґвендолін є свідченням того, що немає непідйомних речей для людини, яка йде до мети і хоче залишатися активним членом суспільства. А ще цей фільм змусив присутніх задуматися над роллю держави у забезпеченні соціального захисту своїх громадян, адже не секрет, що для багатьох українців діагноз «онкологічне захворювання» звучить як вирок.

Залучення співробітників до таких заходів сприяє розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.

Центр пробації в Харківській області