Select Page

У День знань, 1 вересня 2017 року, пересувний кіноклуб Docudays UA «ДУМАй!» завітав одразу до 2-х локацій.

Зранку голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак приїхав до навчально-виховного комплексу №6 м. Чугуєва. Правозахисник провів для учнів 10-го та 11-го класів 1-й урок – на тему «Україна – європейська країна». Він нагадав старшокласникам про те, що наша держава перебуває у Європі не тільки географічно, але й є учасницею провідних європейських міжнародних організацій. Зокрема, ОБСЄ (з 1992 року), Ради Європи (з 1995 року). У 2014 році Україна стала асоційованим членом Європейського Союзу, а вже цього року наші співгромадяни отримали безвіз для подорожей у провідні європейські країни.

Одночасно учні отримали змогу, завдяки інструментам документального кіно, «заглянути» в інші краї та побачити, як складно доводиться багатьом мешканцям сучасної Африки. Їм запропонували переглянути та обговорити стрічку «Абетка» (режисерка Мадлі Ляене), що розповідає про мужню дівчину, яка готова навчатися ще 14 років, аби здобути омріяну професію медсестри.

Ввечері того ж дня «Абетка» була представлена і глядачам, що зібралися у будинку культури села Мосьпанове Чугуївського району. Кінопоказ теж був організований пересувним кіноклубом Docudays UA «ДУМАй!», що діє на базі громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» – за підтримки Чугуївської правозахисної групи.

Георгій Кобзар