Warning: A non-numeric value encountered in /home/chuv/centrduma.org.ua/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841
Select Page

22 листопада у Чугуєві відбувся семінар для працівників освіти «Як протистояти кібербулінгу».

З практичними психологами та соціальними педагогами Чугуївщини зустрівся правозахисник, регіональний координатор Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Харківській області Юрій Чумак.

Він нагадав про новели законодавства України щодо попередження булінгу та особливі загрози, які несе кібербулінг. Правозахисник розповів про Всеукраїнську кампанію проти кібербулінгу, започатковану Docudays UA, та поділився інформаційними пам’ятками, підготовленими в рамках Кампанії.

Увазі освітян була представлена стрічка «Булер» американського режисера Лі Гірша, що оповідає про долю школярів, які стають жертвами цькування через свою «інакшість».

Понад 13 мільйонів дітей в Америці стають жертвами булінгу, що робить його найпоширенішою формою насильства, з яким стикаються молоді люди. І фільм відкриває глядачам болісне і часто небезпечне життя жертв булінгу, демонструючи проблему, що перетинає географічні, расові, етнічні та економічні межі.

По завершенні перегляду відбулося жваве обговорення, яке тривало понад годину. Адже стрічка викликала неабиякий емоційний відгук в учасників семінару. Вони говорили про те, що велике значення стосовно попередження булінгу має виховання в сім’ях, зазначали, що насильство у відповідь на насильство не є виходом із ситуації, підкреслювали, що важливою має бути довіра між учнями та педагогами.

А педагог-організатор Мосьпанівського навчально-виховного комплексу Тетяна Нємикіна, яка сама є матір’ю п’ятьох дітей, наголосила, що підліткам необхідно роз’яснювати: «Якщо ти не такий, як усі, це не означає, що ти гірший»! Всі ми різні, і до інших треба ставитися толерантно.

Георгій Кобзар